Szkolenia unijne

Ofert szkoleń dofinansowywanych z Unii Europejskiej jest naprawdę wiele. Możemy wykształcić się w niemalże każdej dziedzinie, zaczynając od finansów, a kończąc na marketingu czy kursach językowych.

Co najważniejsze, kursy te nie wykluczają osób niepełnosprawnych. Kursy te to idealna opcja dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy.

Szkolenia unijne – kto może w nich uczestniczyć?

W takich szkoleniach może wziąć udział każdy, kto ma na to ochotę. Dofinansowania nie są jednak przyznawane osobom prywatnym.

Ubiegać się o szkolenia unijne mogą instytucje publiczne, firmy, przedsiębiorstwa i każdy, kto ma ochotę zdobyć nowe umiejętności. Takiego typu kursy dostępne są dosłownie wszędzie – wystarczy zapisać się i rozpocząć naukę.

To idealne rozwiązanie na dzisiejszy szybko zmieniający się rynek pracy, który wymaga od pracowników elastyczności. Nigdy nie wiadomo, jaka umiejętność przyda się jutro, dlatego należy ciągle podnosić swoje kwalifikacje.


Szkolenie tabele przestawne – zwiększ swoją wiedzę z arkuszy kalkulacyjnych.


Gdzie szukać szkoleń? Baza Usług Rozwojowych

Aby znaleźć listę szkoleń, które są finansowane z Unii Europejskiej, wystarczy odwiedzić stronę Bazy Usług Rozwojowych. To właśnie tutaj znajdziemy listę szkoleń spełniających odpowiednie wymagania.

Na stronie znajdziemy wyszukiwarkę, która pomoże odnaleźć nam interesującą nas tematykę szkolenia. Możemy nawet zdecydować się na konkretną firmę prowadzącą szkolenie. Firmy, które je oferują muszą przejść szereg kryteriów i dowieść wysokiego poziomu świadczonych usług przez zdobycie odpowiednich certyfikatów.

Warto pamiętać, że dofinansowania na szkolenia unijne różnią się między poszczególnymi województwami.

Zapoznajmy się więc, na jaką konkretnie sumę możemy liczyć w naszym województwie. Wystarczy wypełnić wniosek, zapisać się na szkolenie i rozpocząć interesujący nas kurs.

Jeśli od zawsze pragnęliśmy się doszkolić w danej dziedzinie, właśnie teraz mamy na to szansę.

Spróbujmy już dziś i przekonajmy się sami, jak łatwe i przyjemne jest podnoszenie swoich kwalifikacji, które dodatkowo są nam finansowane.