Outdoor i szkolenia

Tego typu szkolenia podejmowane są najczęściej w celu zbudowania nowego bądź usprawnienia funkcjonowania już istniejącego zespołu.

Takie wyjazdy bardzo dobrze uwydatniają zarówno mocne jak i słabe strony każdego pracownika, co może okazać się bardzo przydatne przy podziale zadań pomiędzy wszystkich pracowników tak, by każdy mógł robić to w czym czuje się najlepiej. Zajęcia outdoorowe często stanowią dużą motywację do lepszej pracy zespołu – pracownicy czują się docenieni i bardziej angażują się w wykonywanie powierzonych im zadań.

Takie wyjazdy połączone z cyklem szkoleń (teambuilding) tylko wtedy mają sens i dają wystarczająco zadowalające efekty, kiedy są bardzo dobrze zorganizowane i zaplanowaniem ich w najdrobniejszych nawet szczegółach. Dobrze zaplanowany czas pozwoli zespołowi nauczyć się stawiania sobie jasno określonego celu oraz wyznaczyć postępowanie krok po kroku mające w efekcie prowadzić do osiągnięcia wcześniej obranego celu.

Grupa nauczy się również, jak niwelować skutki własnych błędów tak, by już ich więcej nie popełniać. Szkolenia na zewnątrz podzielić można na trzy podstawowe rodzaje w zależności od intensywności dostarczonych wrażeń: pleasure, adventure oraz extreeme. Szkolenia typu pleasure nie wymagają zbyt wielkiej kondycji fizycznej od uczestników. Zawiera bardzo proste gry zespołowe, najczęściej odbywające się gdzieś w parku lub innym miejscu z dużą przestrzenią zieleni. To typ szkoleń jednodniowych.

Szkolenia typu adventure polecane są miłośnikom przygód i różnych wyzwań, gdyż w ich skład mogą wchodzić między innymi zjazdy na linie czy też wspinaczka. Wbrew pozorom takie zabawy nie wymagają bardzo dużej sprawności fizycznej, dlatego powinny dostarczyć praktycznie każdemu mnóstwo radości i dobrej zabawy.

Ostatni typ szkoleń to extreeme. Nie każda firma decyduje się na takie wyjazdy, bowiem od uczestników wymagają nieco wysiłku fizycznego, któremu nie każdy jest w stanie podołać. Jedno jest pewne – dostarczają mnóstwo ekstremalnych przeżyć. Takie wyjazdy to dość kosztowne przedsięwzięcie dla pracodawcy, jednak wielu decyduje się na nie, bowiem zdają sobie sprawę że tylko dobrze zgrany zespół, potrafiący ze sobą współpracować i umiejętnie dzielić zadania będzie pracował na maksimum swoich możliwości.

Nowość. Zobacz: team building online