Jak wzmocnić szkolenie? Webinary!

Stosunkowo trudno znaleźć na rynku firmę, która w sposób pełny zajmuje się szkoleniem pracowników. Są tematy, które trudno będzie wytłumaczyć na spotkaniach szkoleniowych. Stąd pojawia się propozycja, aby uzupełniać je przez webinary.

Jest to świetna metoda na uzyskanie dodatkowych kompetencji przez zatrudnionych w danej firmie bez potrzeby opuszczania biura. Zapisanie się na szkolenia online jest bardzo proste, a dodatkowo generują one mniejsze koszty niż szkolenia stacjonarne. Zyski są dość podobne – po zakończeniu spotkania i opcjonalnym wykonaniu testu końcowego, uczestnicy otrzymują cenne certyfikaty, mogące na przyszłość zwiększyć ich szansę na awans czy też lepsze miejsce pracy.

Dostępność takich opcji często wiąże się także z tym, jak wygląda zarządzanie praca zdalna w danym zakładzie pracy. Szefowie mają możliwość zlecenia swoim podwładnym wzięcia udziału w webinarach z domu. Szczególnie w czasie epidemii będą z tego znacznie częściej korzystać. Udział w szkoleniach online z domu wymaga od uczestników zainstalowania bezpłatnego oprogramowania (chociaż nie w każdym przypadku, bo niektóre komunikatory są dostępne w wersji przez przeglądarkę).

Osoba prowadząca takie szkolenie, nie tylko będzie dla wszystkich uczestników widoczna w okienku kamery. Udostępni tam również podgląd swojego pulpitu i prezentację wcześniej na tę okazję przygotowaną. Najbardziej prestiżowe firmy szkoleniowe gwarantują dostęp do gratisowych materiałów dla swoich kursantów także po zakończeniu pełnego cyklu.

Webinary mają zasadniczą przewagę, że bez problemu stworzymy sobie notatki na laptopie poprzez używanie zrzutów z ekranu i zaznaczaniu najważniejszych dla nas zagadnień. Można też zapytać o możliwość późniejszego kontaktu z prowadzącym w razie pojawienia się dodatkowych niejasności.

Dodaj komentarz