Dlaczego znakowanie produktów ekologicznych jest tak ważne?

Będąc producentem żywności, często nawet nie zdajemy sobie do końca sprawy z tego, jak skomplikowane zasady rządzą znakowaniem różnego rodzaju produktów. W tym artykule skupimy się przede wszystkim na różnego rodzaju produktach ekologicznych, powiemy również kiedy przydatne jest szkolenie znakowanie produktów spożywczych.

Dlaczego znakowanie produktów ekologicznych jest tak ważne?

Będąc producentem żywności, często nawet nie zdajemy sobie do końca sprawy z tego, jak skomplikowane zasady rządzą znakowaniem różnego rodzaju produktów. W tym artykule skupimy się przede wszystkim na różnego rodzaju produktach ekologicznych. Czemu ich znakowanie jest w zasadzie takie ważne? Jak i kiedy znakować?

Europejski zielony liść – bardzo rozpoznawalny symbol

Na początek jednak warto w ogóle opisać, jak w zasadzie wygląda takie oznakowanie produktów europejskich. Otóż na terenie UE zasadniczo jest to zielony kwadracik z charakterystycznym zarysem liścia z białych gwiazdek. Z pewnością zdecydowana większość konsumentów świetnie wie, co on tak w zasadzie oznacza.

Oznaczanie produktów ekologicznych

Czy umieszczanie tego liścia jest obowiązkowe? Tak – w kilku przypadkach. Przede wszystkim zaś wówczas, kiedy są to eko- produkty paczkowane. Jest to także obowiązkowe wówczas, kiedy dany produkt zawiera więcej niż 95% składników pochodzenia ekologicznego. Dobrowolnie zaś to logo może być także stosowane w reklamie czy w produktach hurtowych albo w produktach ekologicznych spoza UE.

Czemu zatem ważne jest znakowanie produktów ekologicznych? Cóż przede wszystkim dlatego, że jest ono obowiązkowe. Nie możemy z tego zrezygnować tak po prostu. Ponadto – warto przekroczyć te magiczne 95%. Dzisiaj ludzie bardzo chętnie kupują żywność ekologiczną i jest na nią większy popyt. Zatem ważne jest to, aby wypuścić chociaż kilka takich produktów, aby budować proekologiczny wizerunek firmy.

Szkolenie znakowanie produktów spożywczych – doskonały pomysł

Wiadomo jednak – tutaj w krótkim artykule nie uda się przekazać wszystkich ważnych informacji. Dlatego też warto zainteresować się kwestią znakowania produktów spożywczych w nieco bardziej profesjonalny sposób i wybrać się na odpowiednie szkolenie znakowanie produktów spożywczych albo też podobne do niego szkolenie serializacja.

Szkolenie analiza ryzyka – ważny dodatek

Każdy przedsiębiorca powinien także zainwestować w specjalne szkolenie z analizy ryzyka. Czemu jest ono istotne? Otóż dzięki niemu nauczymy się skutecznie inwestować!

Dodaj komentarz