Czy można samemu zostać scrum masterem?

Lubisz zarządzać i upewniać się, że wszystkie przeszkody są usunięte w porę, zanim dojdzie do katastrofy? Znasz się na zarządzaniu i potrafisz wymienić główne założenia agile? A może znasz też inne metodologie zarządzania? Może przeszedłeś przez szkolenia agile i teraz pragniesz sprawdzić sie w nowej roli? Voila!

Na rynku nie brakuje firm zainteresowanych zatrudnieniem ludzi z odpowiednim doświadczeniem lub znajomością tematyki agile. Otóż to, dzisiaj każdy kto zna podstawy agile i scrum może zabłysnąć w zupełnie nowym sektorze, gdzie najbardziej cenione są umiejętności dopasowania się pracownika do projektu lub problemu.

Bardzo popularnym przyjmowanym frameworkiem jest scrum – jeśli lubisz rozwiązywać problemy, cenisz sobie środowisko pracy, które nie ma nic wspólnego z monotonią, to bardzo prawdopodobnym jest, że agile jest czymś dla Ciebie i łatwo będzie, po uprzednim skorzystaniu ze szkolenia scrum master, ubiegać się o ciekawą pracę!

Podstawą jest szkolenie agile foundation, które pozwoli Ci na zapoznanie się z podstawami zarządzania zwinnego i wprowadzi w różne wersje, które mogą z powodzeniem zostać zastosowane w projektach o różnym stopniu złożenia.

Scrum master w zwinnym zespole jest odpowiedzialny przede wszystkim za sprawne usuwanie przeszkód mogących pogrążyć projekt – oznacza to, że pozostali członkowie zespołu powinni mu zgłaszać wszelkie nieprawidłowości, uwagi techniczne rozterki, których sami z racji pełnionej funkcji i przyznanych kompetencji nie są w stanie rozwiązać.

Scrum master jako osoba odpowiedzialna za rozwiązywanie takich usterek upewnia się, że przewidywane ramy pracowe będą realizowane zgodnie z ustaleniami. Nie jest to jednak jego jedyna rola – oprócz tego, scrum master upewnia się, że cały zwinny zespół pracuje zgodnie z założeniami przyjętych metodyk zarządzania.

Dobrym sposobem na rozpoczęcie nowej ścieżki kariery są szkolenia menedżerskie Wrocław, znane z doskonałego przygotowania swoich uczestników do objęcia nawet najbardziej wymagających roli.

Dodaj komentarz